רישום קבלן

תחום הבנייה רואה צמיחה רבה בשנים האחרונות בישראל, זאת בשל ריבוי פרויקטים שונים המבטיחים פתרונות דיור למשפחות צעירות וכן מהווים אפיקים אטרקטיביים ביותר למשקיעים פוטנציאל ששמים את מיטב כספם בתחום הנדל"ן. עם זאת, על מנת שמומחה בתחום הבנייה יוכל ליהנות מהזמנות גדולות ומשמעותיות במסגרת צמיחה זו, דרוש לו רישום קבלן בפנקס הקבלנים של משרד הבנייה, ולשם כך נדרשת עמידה במספר רב של דרישות, פרמטרים ואיסוף ממוקד של מסמכים המוכיחים את הזכאות לזכות זו.

האם ניתן לבצע רישום קבלן באופן עצמאי?

על מנת להיות זכאי לזכות להירשם בפינקס הקבלנים הארצי, נדרשת עבודה ארוכת טווח, מה שמעיד על כך שאם אתם שוקלים את העניין, סימן שיש לכם המון עבודה. מה שמצידו הופך את מלאכת ההכנה לרישום למורכבת, היות ויש לכם את העבודה השוטפת. כמו כן, כמו בכל גוף בירוקרטי אחר, פנייה ישר מאדם פרטי תמיד מתקבלת בקושי, לא תמיד יודעים כיצד לעשות את ההליך בצורה טובה ותקינה על מנת להשיג את המטרה הרצויה במהירות, ולפיכך, רישום עצמאי הוא אמנם אפשרי, אבל עבור רבים הוא מהווה אפשרות בעייתית ביותר וכלל לא מומלצת.

יתרונות של רישום באמצעות גוף מקצועי

כאשר אתם פונים לרשם החברות של ישראל אתם מקבלים את כל התמיכה הדרושה על מנת לעבור את כל התהליך כמה שיותר מהר. הדבר מתאפשר בזכות אנשי המקצוע היושבים בחברה והמעניקים את האפשרות לעבור על כל השלבים הרבה יותר מהר. לדוגמא, לא תצטרכו להנפיק אישורים ממוסדות שונים, לעמוד בתורים הארוכים ולאסוף תיקיות גדולות של מסמכים המוכיחים את העובדה שאתם מהווים גוף מהימן ומוסמך. בנוסף, הליך הרישום קבלנים לוקח זמן גם עבור כל מי שהסדיר את כל המסמכים מראש. רשם החברות המקצועי ידאג לעקוב אחר הסטאטוס של הבקשה ולהגיב במהירות במידה ויש צורך לספק עוד משהו קטן. חיסכון הזמן יכול לאפשר לקבלן לקבל את הרישום שלו שבועות ואפילו חודשים מהר יותר מאשר באופן עצמאי, מה שבטווח הארוך יכול להיות מתורגם לסכומי כסף ענקיים שהתקבלו עקב שיתוף פעולה עם פרויקטים חדשניים בתחום הבנייה.

לקבלת מידע ויצירת קשר